# PIK K 60/40VAUL
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PIK K 60/40VAUL
- **Manufacturer:** Pflitsch
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Wire Ducts, Raceways
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pik-k-60-40vaul
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pik-k-60-40vaul#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 1.575" (40.00mm)
- **Length:** 6.56' (2.00m)
- **Material:** Stainless Steel 304
- **Mounting Type:** Screw
- **Width:** 2.362" (60.00mm)