# PI5A3157BC6EX-1507
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PI5A3157BC6EX-1507
- **Manufacturer:** Diodes Incorporated
- **Category:** Interface
- **Subcategory:** Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pi5a3157bc6ex-1507
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pi5a3157bc6ex-1507#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **:** 250MHz
- **Channel:** 150mOhm
- **Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):** 2.3pF
- **Charge Injection:** 7pC
- **Crosstalk:** -54dB @ 10MHz
- **Current:** 100nA
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Multiplexer:** 2:1
- **Number of Circuits:** 1
- **On:** 13Ohm
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C (TA)
- **Supplier Device Package:** SOT-363-6 (SC-70)
- **Switch Circuit:** SPDT
- **Switch Time (Ton, Toff) (Max):** 5.2ns, 3.5ns
- **Voltage:** 1.65V ~ 5.5V