# PHJ.5B.474.CLAY18
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PHJ.5B.474.CLAY18
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/phj-5b-474-clay18
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/phj-5b-474-clay18#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.591" ~ 0.709" (15.00mm ~ 18.00mm)
- **Color:** Silver
- **Connector Type:** Plug, Male Pins
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 4A
- **Number of Positions:** 14
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 250°C