# PHJ.2B.306.CYCD82
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PHJ.2B.306.CYCD82
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/phj-2b-306-cycd82
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/phj-2b-306-cycd82#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
- **Color:** Silver
- **Connector Type:** Receptacle, Male Pins
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 12A
- **Number of Positions:** 6
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 250°C