Part Number: PHC-M4-868 NEW PART Manufacturer: RF Solutions Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/phc-m4-868-new-part RFQ URL: https://distyparts.com/product/phc-m4-868-new-part#rfq Summary: PHC-M4-868 NEW PART is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by RF Solutions and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: PHC-M4-868 NEW PART is a rf antennas from RF Solutions. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Helical Applications: General Purpose Frequency (Center: 868MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Height (Max): 1.693" (43.00mm) Mounting Type: Panel Mount Number of Bands: 1 Termination: Screw-Mount Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/rf-solutions Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/phc-m4-868-new-part