Part Number: PHA4000-2 Manufacturer: MACOM Technology Solutions Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/pha4000-2 RFQ URL: https://distyparts.com/product/pha4000-2#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/51/04/14510476-PHA4000-2-ND.pdf Summary: PHA4000-2 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by MACOM Technology Solutions and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: PHA4000-2 is a rf antennas from MACOM Technology Solutions. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Frequency (Center: 215MHz Frequency Group: VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 30MHz ~ 400MHz Gain: 7dB Height (Max): 0.500" (12.70mm) Mounting Type: Surface Mount Number of Bands: 1 Power: 64 W VSWR: 4 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/macom-technology-solutions Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/pha4000-2