# PG25L-K24-HHF2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PG25L-K24-HHF2
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Motors, Actuators, Solenoids and Drivers
- **Subcategory:** Stepper Motors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pg25l-k24-hhf2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pg25l-k24-hhf2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Coil Resistance:** 4 Ω
- **Coil Type:** Bipolar
- **Current Rating (Amps):** 250 mA
- **Diameter:** 0.197" (5.00mm)
- **Features:** Double Flatted Shaft
- **Length:** 0.394" (10.00mm)
- **Mounting Hole Spacing:** 1.378" (35.00mm)
- **Size:** Round - 0.984" Dia (25.00mm)
- **Steps per Revolution:** 727
- **Termination Style:** Wire Leads
- **Torque:** 63.73 / 450
- **Type:** Permanent Magnet Gear Motor
- **Voltage:** 24VDC