# PG10-K20-HHE4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PG10-K20-HHE4
- **Manufacturer:** NMB Technologies
- **Category:** Motors, Actuators, Solenoids and Drivers
- **Subcategory:** Stepper Motors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pg10-k20-hhe4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pg10-k20-hhe4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Coil Resistance:** 21.5 Ω
- **Coil Type:** Bipolar
- **Diameter:** 0.079" (2.00mm)
- **Features:** Flatted Shaft
- **Length:** 0.287" (7.30mm)
- **Size:** Round - 0.394" Dia (10.00mm)
- **Termination Style:** Through Hole
- **Type:** Permanent Magnet Gear Motor
- **Voltage:** 5VDC