# PF7000230
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PF7000230
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pf7000230
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pf7000230#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 12.80" L x 12.80" W x 5.16" H (325.1mm x 325.1mm x 131.1mm)
- **Specifications:** Fan, AC, Square, 506 CFM
- **Type:** Fan
- **Voltage:** 230VAC