# PF6700AT12LG230
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PF6700AT12LG230
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pf6700at12lg230
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pf6700at12lg230#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 12.60" L x 12.60" W x 6.18" H (320.0mm x 320.0mm x 157.0mm)
- **Specifications:** Fan, AC, Square, 560 CFM
- **Type:** Fan
- **Voltage:** 230VAC