# PF42500T12BK230
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PF42500T12BK230
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pf42500t12bk230
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pf42500t12bk230#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 9.92" L x 9.92" W x 4.06" H (252.0mm x 252.0mm x 103.0mm)
- **Specifications:** Fan, AC, Square, 67 CFM
- **Type:** Fan
- **Voltage:** 230VAC