# PF2500230
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PF2500230
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pf2500230
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pf2500230#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 9.84" L x 9.84" W x 4.61" H (249.9mm x 249.9mm x 117.0mm)
- **Specifications:** Fan, AC, Square, 89 CFM
- **Type:** Fan
- **Voltage:** 230VAC