# PF2000230
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PF2000230
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pf2000230
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pf2000230#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 5.91" L x 5.91" W x 2.88" H (150.1mm x 150.1mm x 73.2mm)
- **Specifications:** Fan, AC, Square, 38 CFM
- **Type:** Fan
- **Voltage:** 230VAC