# PF11000T12LG230
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PF11000T12LG230
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pf11000t12lg230
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pf11000t12lg230#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 4.29" L x 4.29" W x 2.60" H (109.0mm x 109.0mm x 66.0mm)
- **Specifications:** Fan, AC, Square, 11 CFM
- **Type:** Fan
- **Voltage:** 230VAC