# PF1000230
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PF1000230
- **Manufacturer:** Hammond Manufacturing
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pf1000230
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pf1000230#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 4.13" L x 4.13" W x 2.21" H (104.9mm x 104.9mm x 56.1mm)
- **Specifications:** Fan, AC, Square, 16 CFM
- **Type:** Fan
- **Voltage:** 230VAC