Part Number: PEWAN075-15 Manufacturer: Pasternack Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/pewan075-15 RFQ URL: https://distyparts.com/product/pewan075-15#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/67/14506793-3985-PEWAN075-15-ND.jpg Summary: PEWAN075-15 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Pasternack and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: PEWAN075-15 is a rf antennas from Pasternack. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Horn Frequency (Center: 12.5GHz Frequency Group: X-Ku Band (8GHz ~ 18GHz) Frequency Range: 10GHz ~ 15GHz Gain: 15dBi Mounting Type: Waveguide Flange Mount Number of Bands: 1 RF Family: Waveguide VSWR: 1.3 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/pasternack Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/pewan075-15