# PEWAN075-10SF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PEWAN075-10SF
- **Manufacturer:** Pasternack
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pewan075-10sf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pewan075-10sf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Horn
- **Applications:** General Purpose
- **Features:** Cable - 305mm, Cable - 3.048m, Cable - 7.62m
- **Frequency (Center:** 12.5GHz
- **Frequency Group:** Wide Band
- **Frequency Range:** 10GHz ~ 15GHz
- **Gain:** 10dBi
- **Height (Max):** 1.508" (38.30mm)