# PEWAN075-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PEWAN075-10
- **Manufacturer:** Pasternack
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pewan075-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pewan075-10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Horn
- **Frequency (Center:** 12.5GHz
- **Frequency Group:** X-Ku Band (8GHz ~ 18GHz)
- **Frequency Range:** 10GHz ~ 15GHz