Part Number: PEWAN051-15ELSF Manufacturer: Pasternack Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/pewan051-15elsf RFQ URL: https://distyparts.com/product/pewan051-15elsf#rfq Summary: PEWAN051-15ELSF is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Pasternack and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: PEWAN051-15ELSF is a rf antennas from Pasternack. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Horn Applications: General Purpose Features: Cable - 305mm, Cable - 3.048m, Cable - 7.62m Frequency (Center: 18.5GHz Frequency Group: Wide Band Frequency Range: 15GHz ~ 22GHz Gain: 15dBi Height (Max): 0.994" (25.25mm) Mounting Type: Waveguide Mount Number of Bands: 1 Termination: SMA Female VSWR: 1.3 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/pasternack Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/pewan051-15elsf