Part Number: PEL90206-20RAMP Manufacturer: LAIRD TECHNOLOGIES Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/pel90206-20ramp RFQ URL: https://distyparts.com/product/pel90206-20ramp#rfq Summary: PEL90206-20RAMP is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by LAIRD TECHNOLOGIES and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: PEL90206-20RAMP is a rf antennas from LAIRD TECHNOLOGIES. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Panel Features: Cable - 200mm Frequency (Center: 915MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 902MHz ~ 928MHz Gain: 6dBic Height (Max): 0.469" (11.90mm) Mounting Type: Chassis Mount Number of Bands: 1 Power: 10 W Termination: MMCX VSWR: 1.3 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/laird-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/pel90206-20ramp