# PEL90206-20RAMP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PEL90206-20RAMP
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pel90206-20ramp
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pel90206-20ramp#rfq
- **Antenna Type:** Panel
- **Features:** Cable - 200mm
- **Frequency (Center:** 915MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Frequency Range:** 902MHz ~ 928MHz
- **Gain:** 6dBic
- **Height (Max):** 0.469" (11.90mm)
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Bands:** 1
- **Power:** 10 W