# PE3W03688LF-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PE3W03688LF-12
- **Manufacturer:** Pasternack
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pe3w03688lf-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pe3w03688lf-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug, Right Angle
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** N-Type Plug
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** LMR 240
- **Color:** Black
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Frequency:** 4 GHz
- **Length:** 12.00" (304.80mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω