# PE3C8816/BR-72
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PE3C8816/BR-72
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pe3c8816-br-72
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pe3c8816-br-72#rfq
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 75 Ω
- **Cable Type:** Belden 1694A
- **Color:** Brown
- **Connector Impedance:** 75 Ω
- **Frequency:** 6 GHz
- **Length:** 72.0" (1.8m) 6.0'
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 75°C
- **Overall Impedance:** 75 Ω