# PE3C6382-24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PE3C6382-24
- **Manufacturer:** Pasternack
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pe3c6382-24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pe3c6382-24#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** 4.3/10 Plug
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** N-Type Plug
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Color:** Blue
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Frequency:** 3 GHz
- **Length:** 24.00" (609.60mm)
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 200°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω