# PE3C5869-48
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PE3C5869-48
- **Manufacturer:** Pasternack
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pe3c5869-48
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pe3c5869-48#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** QMA Plug
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** QMA Plug
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Color:** Blue
- **Connector Impedance:** 50 Ω
- **Frequency:** 5.8 GHz
- **Length:** 48.0" (1.2m) 4.0'
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 165°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω