# PE2CP1122-30
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PE2CP1122-30
- **Manufacturer:** Pasternack
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Directional Coupler
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pe2cp1122-30
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pe2cp1122-30#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** 5G, GSM, LTE
- **Coupler Type:** Standard
- **Coupling Factor:** 30dB
- **Frequency:** 1GHz ~ 40GHz
- **Insertion Loss:** 1.6dB
- **Power:** 30W