# PE15A5077
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PE15A5077
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pe15a5077
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pe15a5077#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 3A
- **Frequency:** 800MHz ~ 2GHz
- **Gain:** 53dB
- **P1dB:** 31dBm
- **RF Type:** General Purpose
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 1.5GHz, 2GHz
- **Voltage:** 27V ~ 30V