# PE15A1076
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PE15A1076
- **Subcategory:** RF Amplifiers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pe15a1076
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pe15a1076#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 420mA
- **Frequency:** 26.5GHz ~ 40GHz
- **Gain:** 45dB
- **Noise Figure:** 3.5dB
- **P1dB:** 21dBm
- **RF Type:** VSAT
- **Supplier Device Package:** Module
- **Test Frequency:** 26.5GHz ~ 32GHz
- **Voltage:** 15V