# PCM20P-200-150-0.13
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PCM20P-200-150-0.13
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pcm20p-200-150-0-13
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pcm20p-200-150-0-13#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Pink
- **Material:** Phase Change Compound
- **Outline:** 200.00mm x 150.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1.0W/m-K
- **Thickness:** 0.0050" (0.127mm)