# PCM20B-200-150-0.18
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PCM20B-200-150-0.18
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pcm20b-200-150-0-18
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pcm20b-200-150-0-18#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Backing, Carrier:** Aluminum Foil
- **Color:** Black
- **Material:** Phase Change Compound
- **Outline:** 200.00mm x 150.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 2.5W/m-K
- **Thickness:** 0.0071" (0.180mm)