# PCD200-265-SB-4R-200
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PCD200-265-SB-4R-200
- **Subcategory:** Panel Meters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pcd200-265-sb-4r-200
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pcd200-265-sb-4r-200#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Display Characters:** 0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm)
- **Display Type:** LED - Red Characters
- **Ingress Protection:** IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- **Measuring Range:** 0 ~ 20mA, ±10VDC
- **Number of Characters Per Row:** 6, 6
- **Output Type:** Relay (4)
- **Termination Style:** Screw Terminal
- **Type:** Process Meter
- **Voltage:** 85 ~ 265VAC