# PCA.2S.303.CLLC62
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PCA.2S.303.CLLC62
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pca-2s-303-cllc62
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pca-2s-303-cllc62#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 15A
- **Number of Positions:** 3
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 250°C