Part Number: PBRV4.19MR50Y000 Manufacturer: Kyocera AVX Category: Crystals, Oscillators, Resonators Subcategory: Resonators Product URL: https://distyparts.com/product/pbrv4-19mr50y000 RFQ URL: https://distyparts.com/product/pbrv4-19mr50y000#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/47/8-/PB/478-PBRC3.58HR50X000DKR-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/79/83/61/7983611-478-PBRV-12.00HR-Y-ND.jpg Summary: PBRV4.19MR50Y000 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Kyocera AVX and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: PBRV4.19MR50Y000 is a resonators from Kyocera AVX. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Capacitance: 15 pF Features: Built in Capacitor Frequency: 4.19 MHz Frequency Stability: ±0.5% Frequency Tolerance: ±0.5% Height: 0.047" (1.19mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Size: 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) Type: Ceramic Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/kyocera-avx Category Page: https://distyparts.com/category/crystals-oscillators-resonators/resonators Canonical URL: https://distyparts.com/product/pbrv4-19mr50y000