# PBA75F-36
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PBA75F-36
- **Manufacturer:** Cosel
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pba75f-36
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pba75f-36#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE, cURus, TUV
- **Current:** 2.1 A
- **Efficiency:** 86%
- **Features:** DC Input Capable, Universal Input
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Outputs:** 1
- **Power (Watts):** 75W
- **Type:** Open Frame
- **Voltage:** 85 ~ 264 VAC