# PBA75F-15-J1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PBA75F-15-J1
- **Manufacturer:** Cosel
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pba75f-15-j1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pba75f-15-j1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE, cURus, TUV
- **Current:** 5 A
- **Efficiency:** 84%
- **Features:** Universal Input
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 71°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 75W
- **Size:** 5.31" L x 1.26" W x 3.23" H (134.9mm x 32.0mm x 82.0mm)
- **Type:** Open Frame
- **Voltage:** 3 kV