# PBA30F-12-J1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PBA30F-12-J1
- **Manufacturer:** Cosel
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pba30f-12-j1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pba30f-12-j1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE, cURus, TUV
- **Current:** 2.5 A
- **Efficiency:** 78%
- **Features:** Universal Input
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 71°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 30W
- **Size:** 4.06" L x 1.22" W x 3.07" H (103.1mm x 31.0mm x 78.0mm)
- **Type:** Open Frame
- **Voltage:** 3 kV