# PAV865014-FNF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** PAV865014-FNF
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/pav865014-fnf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/pav865014-fnf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Panel
- **Frequency (Center:** 867MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Frequency Range:** 865MHz ~ 870MHz
- **Gain:** 13.8dBi
- **Height (Max):** 1.417" (36.00mm)
- **Ingress Protection:** IP67
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Bands:** 1
- **Power:** 6 W