# P41000D1-0121
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** P41000D1-0121
- **Manufacturer:** Knick
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Monitor - CurrentVoltage Transducer
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/p41000d1-0121
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/p41000d1-0121#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Accuracy:** ±0.1%
- **Approval Agency:** UL
- **Input Range:** ±100mV (Configurable)
- **Isolation:** 2200VAC/DC (Working), 10000VAC (Test)
- **Mounting Type:** DIN Rail
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 70°C
- **Output:** ±20mA, ±10V (Configurable)