Part Number: P3519-184K Manufacturer: API Delevan Inc. Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/p3519-184k RFQ URL: https://distyparts.com/product/p3519-184k#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/P3/51/9R/P3519R-121KDKR-ND.jpg Summary: P3519-184K is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by API Delevan Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: P3519-184K is a fixed inductors from API Delevan Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 320mA Current Rating (Amps): 260 mA DC Resistance (DCR): 4.48Ohm Max Height: 0.185" (4.70mm) Inductance: 180 µH Material: Ferrite Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 130°C Shielding: Unshielded Size: 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm) Tolerance: ±10% Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/api-delevan-inc Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/p3519-184k