# P35-150S-04/MHIA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** P35-150S-04/MHIA
- **Manufacturer:** Polytron
- **Category:** Power Supplies - Board Mount
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/p35-150s-04-mhia
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/p35-150s-04-mhia#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Medical
- **Approval Agency:** CE, cURus
- **Current:** 100mA
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 71°C
- **Size:** 3.50" L x 2.50" W x 2.01" H (88.9mm x 63.5mm x 51.0mm)
- **Type:** Enclosed
- **Voltage:** 105 ~ 125 VAC