# P200-010S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** P200-010S
- **Manufacturer:** Carlisle Interconnect Technologies
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Test Leads - Oscilloscope Probes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/p200-010s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/p200-010s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attenuation Value:** 1:1, 10:1
- **Bandwidth:** 10MHz, 200MHz
- **Capacitance:** 15pF, 110pF
- **Color:** Black
- **Resistance:** 1M, 10M
- **Type:** Passive
- **Voltage:** CAT II 150V, CAT II 300V