# P1CA-SMFSMFRA-F047-3.3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** P1CA-SMFSMFRA-F047-3.3
- **Manufacturer:** P1dB Inc
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/p1ca-smfsmfra-f047-3-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/p1ca-smfsmfra-f047-3-3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMPM Jack, Right Angle
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Female
- **2nd Connector:** SMPM Jack
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Female
- **Color:** Blue
- **Frequency:** 6 GHz
- **Length:** 3.300" (83.82mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω