# P1CA-SAMSAM-SS141-24-PM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** P1CA-SAMSAM-SS141-24-PM
- **Manufacturer:** P1dB Inc
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/p1ca-samsam-ss141-24-pm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/p1ca-samsam-ss141-24-pm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Features:** Phase Matched Cable
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 24.00" (609.60mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C