# P1CA-SAMSAM-085CJ-96
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** P1CA-SAMSAM-085CJ-96
- **Manufacturer:** P1dB Inc
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/p1ca-samsam-085cj-96
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/p1ca-samsam-085cj-96#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Cable Type:** 0.085" Flexible Cable
- **Frequency:** 26.5 GHz
- **Length:** 96.0" (2.4m) 8.0'
- **Operating Temperature:** -85°C ~ 200°C