# P1CA-24M24M-130F-12-PM-1PS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** P1CA-24M24M-130F-12-PM-1PS
- **Manufacturer:** P1dB Inc
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/p1ca-24m24m-130f-12-pm-1ps
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/p1ca-24m24m-130f-12-pm-1ps#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** 2.4mm Plug
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** 2.4mm Plug
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Impedance:** 50 Ω
- **Features:** Phase Matched Cable
- **Frequency:** 50 GHz
- **Length:** 12.00" (304.80mm)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Style:** 2.4mm to 2.4mm