# P1-SMAP/SMAPRA-085CJ-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** P1-SMAP/SMAPRA-085CJ-12
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/p1-smap-smapra-085cj-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/p1-smap-smapra-085cj-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Plug
- **1st Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **1st Contact Gender:** Male
- **2nd Connector:** SMA Plug, Right Angle
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Male
- **Cable Type:** 0.085" Flexible Cable
- **Color:** Blue
- **Frequency:** 18 GHz
- **Length:** 12.00" (304.80mm)
- **Operating Temperature:** -85°C ~ 200°C
- **Overall Impedance:** 50 Ω