# P094N-QD15AR20K
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** P094N-QD15AR20K
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/p094n-qd15ar20k
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/p094n-qd15ar20k#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Actuator Diameter:** 0.236" (6.00mm)
- **Actuator Length:** 0.591" (15.00mm)
- **Actuator Type:** Knurled and Slotted
- **Number of Turns:** 1
- **Power (Watts):** 0.025W, 1/40W
- **Resistance (Ohms):** 20k
- **Tolerance:** ±20%