# OYETELJANF-0.032768
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OYETELJANF-0.032768
- **Manufacturer:** Taitien Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/oyeteljanf-0-032768
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/oyeteljanf-0-032768#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/16/64/-1/1664-1142-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 65µA
- **Frequency:** 32.768 kHz
- **Frequency Stability:** ±30ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.8V ~ 3.3V