# OX4551C-HZ-0.5-38.400-5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OX4551C-HZ-0.5-38.400-5
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ox4551c-hz-0-5-38-400-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ox4551c-hz-0-5-38-400-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Frequency:** 38.4 MHz
- **Frequency Stability:** 卤5ppb
- **Height:** 0.433" (11.00mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.866" L x 0.866" W (22.00mm x 22.00mm)
- **Type:** OCXO
- **Voltage:** 5V