# OX4115B-D3-0.5-20.000-3.3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** OX4115B-D3-0.5-20.000-3.3
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ox4115b-d3-0-5-20-000-3-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ox4115b-d3-0-5-20-000-3-3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 300mA
- **Frequency:** 20 MHz
- **Frequency Stability:** 卤5ppb
- **Height:** 0.315" (8.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.606" L x 0.417" W (15.40mm x 10.60mm)
- **Type:** OCXO
- **Voltage:** 3.3V